Jak kupować używane auta na licytacjach online bez wychodzenia z domu i sprzedawać je z zyskiem?

Pierwsze w Polsce szkolenie kompleksowo przygotowujące do zarabiania na sprzedaży samochodów używanych!

Nauczę Cię jak korzystać z platform aukcyjnych przeznaczonych dla profesjonalnych sprzedawców, którym możesz zostać! Znajdziesz tam wyjątkowe okazje niedostępne dla osób prywatnych. To na takich aukcjach duża część komisów kupuje samochody i później wystawia z wysoką marżą na serwisach takich jak Otomoto czy OLX.

Dlaczego to dobry czas, by zacząć handlować autami?

W roku 2021 zwiększyłem swoje przychody ze sprzedaży samochodów o ponad 300%. To w dużej mierze efekt wiedzy i doświadczenia, które chcę Ci przekazać na szkoleniu stacjonarnym, ale też sytuacji, która jest na rynku motoryzacyjnym. Samochody używane drożeją! Jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał, że tak może być, ale rynek się zmienia. Problemy z dostępnością półprzewodników spowodowały ograniczenie produkcji nowych samochodów, przez co łatwiej dostępne auta używane podrożały.

Ceny nowych aut także rosną przez restrykcyjne prawo, które narzuca Unia Europejska. Producenci muszą spełniać m.in. wyśrubowane normy emisji spalin i przez to podnoszą ceny. Nawet po rozwiązaniu problemów związanych z półprzewodnikami ceny aut używanych będą adekwatne do cen aut nowych, które stają się coraz droższe. To dla Ciebie szansa na bezpieczną inwestycję i wysoki zarobek.

 

Dlaczego warto kupować samochody na aukcjach online?

Zapewne kojarzysz wielkie komisy przy głównych drogach, na których znajdują się setki aut. Zastanawiałeś się kiedyś, jak dużym wyzwaniem logistycznym jest utrzymanie tak dużej ilości samochodów używanych na sprzedaż? Ile ludzi musi pracować nad tym, aby znaleźć samochód, sprawdzić go i przywieźć na miejsce sprzedaży podczas gdy kilkadziesiąt aut miesięcznie trafia do kupujących?

Rozwiązaniem są platformy aukcyjne dedykowane profesjonalistom. To na nich kupujesz w łatwy sposób samochody i zapewniasz ciągłość dostaw, oszczędzając przy tym mnóstwo czasu i pieniędzy. Wyspecjalizowane firmy skupują samochody używane od osób prywatnych, sprawdzają technicznie, a następnie wystawiają na licytację online. Dla nich liczy się szybki czas sprzedaży i stała współpraca z komisami, dlatego narzucone marże są niewielkie i ceny bardzo atrakcyjne. Tysiące zarejestrowanych firm kupuje tak samochody i sprzedaje dalej z zyskiem. Dzięki niskim cenom serwisy aukcyjne sprzedają wystawione auta nawet w 1 dzień i zarabiają na dużej skali swojej działalności. 

Co zyskasz, uczestnicząc w kursie?

Zapisz się na kurs i otrzymaj gotowe schematy działania, które pomogą Ci zacząć handlować autami. 

Dodatkowo polecę Ci skuteczne narzędzia, które sam przetestowałem. Dzięki nim znajdziesz wyjątkowe okazje niedostępne dla osób prywatnych.

Udział w 2-dniowym szkoleniu

Spotkamy się stacjonarnie w Warszawie.

Listę kontrolną zakupu samochodu z aukcji

Dowiesz się, na co zwracać uwagę w opisach, aby nie kupić auta, które sprawi Ci problemy.

Dostęp do zamkniętej grupy wsparcia

Będziesz mógł dołączyć do grupy na Facebooku, dedykowanej tylko dla absolwentów szkolenia.

Listę kilkudziesięciu serwisów aukcyjnych

Udostępnię Ci listę europejskich serwisów aukcyjnych, na których można kupować auta online.

Wzór umowy sprzedaży samochodu

Otrzymasz przygotowany przez prawnika wzór, który pozwoli Ci uniknąć kłopotów prawnych z klientami.

Materiały wideo dla wybranych zagadnień

Otrzymasz dostęp do ponad x godzin materiałów wideo wypełnionych merytoryczną wiedzą.

Dawid Broniszewski

właściciel komisu dobreauta.pl
twórca kanału Nietypowy Handlarz na YouTube

Profesjonalnie handlem autami zajmuje się od 2018 roku. Wszystkiego uczył się sam na własnych błędach, dzięki czemu ma bogate doświadczenie. Od początku korzystał z różnych platform aukcyjnych, poświęcając wiele godzin dziennie na znajdowanie okazji. Przeglądnął i przeanalizował w tym czasie dziesiątki tysięcy ofert. Dzięki temu potrafi dostrzegać okazje tam, gdzie nie widzą ich inni. Fan upraszczania powtarzalnych procesów. W swojej pracy korzysta z narzędzi, które znacząco ułatwiają kupowanie samochodów. A jeśli takich nie ma, to sam zleca ich stworzenie. 

Absolwent kierunków związanych z informatyką, zarządzaniem i social mediami.

mec. Dariusz Brzozowski

prowadzi kancelarię motoprawnik.com.

Specjalizuje się w prawie motoryzacyjnym i odpowiedzialności za wady samochodów używanych. Dzięki głębokiemu doświadczeniu w tym zakresie, skutecznie reprezentuje przedsiębiorców i osoby prywatne przed sądami powszechnymi. Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych kancelariach prawnych. Doradzał japońskim koncernom motoryzacyjnym, dealerom i warsztatom.

 Z wyróżnieniem ukończył aplikację w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Autor szeregu publikacji z zakresu prawa motoryzacyjnego oraz ekspert w audycjach programów motoryzacyjnych. Członek Forum Rynku Samochodów Używanych i Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego. 

Przykłady ostatnio sprzedanych przeze mnie aut wraz z zarobkami:

Toyota Avensis

Mercedes Benz GLA 

Opel Mokka

Audi A5

Peugeot 208 GTI

BMW Serii 3 coupe

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla osób bez własnego biznesu

Dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie mają swojego biznesu i chcą zacząć od początku, korzystając ze sprawdzonego know&how.

Dla przedsiębiorców

Dla osób prowadzących już działalność gospodarczą, chcących się przebranżowić lub też zająć czymś dodatkowo

Dla osób pracujących na etacie

Szukających sposobu na zainwestowanie wolnej gotówki

Dla osób spokrewnionych zawodowo z branżą motoryzacyjną

Mechaników, lakierników, elektryków oraz sprzedawców części

Dla osób inwestujących w nieruchomości

Handel autami to bardzo podobna branża!

Dla już handlujących autami

Szkolenie jest idealne dla wszystkich tych, którzy już handlują autami, ale  do tej pory nie korzystali z aukcji

Dla osób prowadzących działalność gospodarczą

Które chcą kupić dla siebie samochód i chcą upolować okazję z pominięciem pośredników 🙂  

 

Agenda

Dzień 1: kupowanie samochodów używanych

W pierwszym dniu zostanie szczegółowo poruszony temat zakupu samochodów na licytacjach online. Dostaniesz listę kilkudziesięciu platform aukcyjnych. Na żywo zostaną omówione najważniejsze z nich. Dowiesz się o różnicach między poszczególnymi aukcjami oraz dostaniesz niezbędne wskazówki do tego aby kupować samochody w jak najlepszych cenach.

Wybrane zagadnienia:

– narzędzia ułatwiające podjęcie decyzji o zakupie samochodu na handel

– sprawdzanie historii samochodu

– raporty VIN

– ubezpieczenia

– organizowanie transportu

– jakich aut nie kupować?

– pozyskiwanie dodatkowego kapitału na inwestycje

– obowiązki prawne po zakupie samochodu zza granicy

– obowiązki prawne po zakupie samochodu z Polski

– jak rozpocząć działalność?

– dobór formy opodatkowania

Dzień 2: sprzedawanie samochodów używanych

W drugim dniu omówione zostaną kwestię związane ze sprzedażą samochodów. Dowiesz się, dlaczego warto sprzedawać dodatkową gwarancję na samochody używane i jak to robić, by klienci chcieli za nią zapłacić. Wisienką na torcie będzie wiedza związana ze sprzedażą aut z Polski za granicę. To w dużej mierze dzięki niej zwiększyłem tak znacząco swoje przychody w roku 2021. Dużo czasu zostanie poświęconego także na przepisy prawa, w tym związane z rękojmią.

Wybrane zagadnienia:

– sprzedawanie samochodów używanych z Polski za granicę

– strategie cenowe sprzedawania samochodów

– gwarancja na samochody używane

– sprzedaż samochodów na kredyt

– tworzenie opisów w ogłoszeniach

– robienie zdjęć i filmów

– za jaką cenę wystawiać auta i kiedy ją obniżać?

– rękojmia

Bilet dla jednej osoby

Bilet zezwalający na udział jednej osoby  w 2 dniowym szkoleniu stacjonarnym w Warszawie

5499 zł

Bilet dla pary

Bilet zezwalający na udział dwóch osób  w 2 dniowym szkoleniu stacjonarnym w Warszawie

7999 zł

Najczęściej zadawane pytania

Czy na zakup szkolenia dostanę fakturę VAT?

Tak. Cena szkolenia jest ceną brutto i zawiera 23% podatku VAT.

Co mi da udział w szkoleniu?

Będziesz kompleksowo przygotowany do prowadzenia działalności związanej z autohandlem. Poznasz aspekty prawne funkcjonowania takiej działalności oraz przede wszystkim całe know&how kupowania i sprzedawania samochodów. Dzięki temu unikniesz błędów, które mogłyby Cię kosztować w przyszłości znacznie więcej niż cena szkolenia. 

Ile pieniędzy potrzebuję, by zacząć handel autami?

Na aukcjach, o których będzie mowa są dostępne zarówno auta po kilka tysięcy złotych jak i takie za kilkaset tysięcy. Handel możesz rozpocząć nawet od jednego auta i stopniowo się rozwijać. Na szkoleniu także będą poruszane kwestie związane z pozyskaniem dodatkowego kapitału na rozwój działalności. Są na rynku produkty bankowe, które są bardzo opłacalne pod działalność tego typu, a ich koszty są niewielkie.

Jakie warunki muszę spełniać, aby zarejestrować się na platformach aukcyjnych, skoro są one dedykowane dla profesjonalistów?

Na większości portali aukcyjnych wystarczy prowadzić działalność gospodarczą i mieć wpisany kod PKD związany z obrotem samochodami. Jest to więc warunek bardzo prosty do spełnienia. Jeśli nie prowadzisz jeszcze działalności gospodarczej, to konieczne będzie jej założenie.

Co jeśli zapłacę za szkolenie, a nie pojawię się na nim?

Jeżeli nie będzie Cię na najbliższym szkoleniu, to będziesz miał okazję skorzystać z niego w kolejnym terminie. Szkolenie będzie organizowane cyklicznie. Pamiętaj tylko o poinformowaniu o swojej nieobecności.

Czy nocleg jest w cenie szkolenia?

Nie. Nocleg musisz zorganizować na własną rękę.

Ile sprzedanych samochodów potrzeba by szkolenie się zwróciło?

W wielu przypadkach szkolenie zwróci się już po sprzedaży 1 samochodu. Jeśli chcesz handlować bardzo tanimi samochodami, to zwrot szkolenia powinien nastąpić po sprzedaży 2-3 aut.

Czy muszę się znać technicznie na samochodach, aby nimi handlować?

Wiedza techniczna w tej branży na pewno ułatwi pracę, ale nie jest wymagana. Samochody z aukcji są opisane pod kątem wizualnym i technicznym. Jeśli nie znasz się na mechanice samochodowej, to powinieneś nawiązać współpracę z lokalnymi specjalistami. Każde auto przed wystawieniem na sprzedaż warto jest jeszcze sprawdzić i przygotować do sprzedaży jeśli tego wymaga – klienci lubią kupować głównie auta w pełni sprawne.

Czy samochody sprzedawane na aukcjach są uszkodzone?

W zdecydowanej większości nie! Szkolenie skupia się na platformach aukcyjnych, gdzie sprzedawane auta są sprawne. Część z nich wymaga drobnych poprawek wizualnych lub technicznych, ale nie są to auta powypadkowe. 

Czy na szkoleniu będą poruszane kwestie związane z aukcjami z USA?

Nie. Na szkoleniu będą omawiane tylko platformy europejskie w tym także polskie.

Ile aut jest dostępnych na platformach aukcyjnych?

Codziennie na aukcjach w całej Europie jest dostępnych kilkadziesiąt tysięcy aut.

Jak szybko sprzedają się używane samochody?

Każdy samochód jest inny i na czas sprzedaży ma wpływ wiele czynników. Czasami sprzeda się w kilka dni, a czasami w kilka miesięcy. Zależy to w dużej mierze od wartości auta, jego stanu, przebiegu, silnika, a nawet koloru. Jako absolwent szkolenia będziesz miał możliwość skorzystania z zaawansowanego narzędzia do wyceny samochodów, które na podstawie podanych parametrów poda średni czas sprzedaży danego modelu, bazując na podobnych ogłoszeniach z ostatnich miesięcy. Dzięki niemu będziesz mógł uniknąć wpadek związanych z zakupem aut, które ciężko sprzedać.

Czy muszę mieć własny plac w widocznym miejscu aby sprzedawać auta?

Sprzedaż aut w dzisiejszych czasach odbywa się głównie poprzez portale ogłoszeniowe. Przy małej skali działalności z powodzeniem możesz trzymać samochody przy swoim domu. Nawet jeśli planujesz mieć w ofercie dużą ilość samochodów, to miejsce gdzie je będziesz składował nie jest kluczowe – zainteresowany klient i tak dojedzie pod wskazany adres. Dobrze widoczny plac przy głównej drodze pomoże Ci być rozpoznawalnym wśród lokalnej społeczności i zdobywać klientów spoza ogłoszeń, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Każdy powinien indywidualnie ocenić wydatki z tym związane i zastanowić się czy warto.